דף הבית » שיווק בפייסבוק והרשת החברתית של Emma!

שיווק בפייסבוק והרשת החברתית של Emma!

פרסום בפייסבוק

האם נכון להסתכל על הכיוון? אולי נכון לראות מי הציע חברות למי? 500 חברים שהציעו לך חברות לעומת 500 חברים שאתה הצעת להם חברות זה לא אותו דבר. מה אנחנו רוצים לדעת על החברים האלה בפייסבוק? למה אנו מצפים מהם? האם אנו רוצים שהם יהיו מאוד מגוונים או שיותר נוח לנו שיהיו קרובים אלינו? בדר"כ אפשר להתמודד עם השאלות הללו ברמה של האינדיבידואל, ואת זה רק פייסבוק יכולים לעשות. ברמה של הרשת, אנחנו יכולים לעסוק בזה. איזו רשת הכי נכון שתהיה לי? בשביל לבדוק זאת עלינו לאסוף המון נתונים. אילו נתונים בפייסבוק אנו צריכים ויכולים לאסוף?

יש טענה לפיה האופי משפיע על הרשת, על ההצלחה ברשת. יש טענות לפיהן הרשת, החברים, משפיעים עליך. הטענה הנגדית- בגלל האישיות שלי נוצר לי מבנה חברתי בעייתי. האם אנשים הגיעו לעמוד בתור לאייפון בגלל שהחברים שלהם עשו את זה, או שהם אוהבים טכנולוגיה חדשנית וגם החברים שלהם אוהבים טכנולוגיה חדשנית? זה האופי שלהם? זה עקב פרסום בפייסבוק?אנחנו צריכים לבחון את כל הדברים הללו.

כולנו רשת חברתית!

כולנו בעצם חיים בתוך מסגרות חברתיות, רשתות חברתיות (אופליין ואונליין), המשפיעות על התנהגותנו ועל המציאות שלנו. אם החברה של החברה שלך עלתה במשקל, הסיכוי שלך לעלות במשקל עולה בצורה משמעותית (ע"פ ניקולאס כריסטאקיס). המון דברים מושפעים מהרשת החברתית שלי: מציאת עבודה, מציאת בני זוג, הסיכוי להיות אלים, האופן בו אני משקיעה בשוק ההון ועוד ועוד. כלומר, לרשתות חברתיות יש השפעה מכרעת על חיינו בהמון מובנים. נדבר על הפצת קשרים, על הפצת רעיונות, על הפצת ורוסים, מחלות מין, כסף, הון תרבותי, הון חברתי ועוד.

אם מישהו שקרוב אליי קיבל כלייה מאדם זר, זה יעלה את האפשרות שאני אתרום כליה לאדם זר. אני לא חייבת להכיר את האדם שתרם את הכליה אבל מספיק שמישהו שקרוב אליי קיבל כליה כדי להעלות את המודעות.

שאלה נוספת בהקשר של רשתות חברתיות היא כמה מכרים יש לאדם מסויים והאם המכרים הללו מכירים זה את זה או נפרדים זה מזה. האם עושים היכירות בין חברים לבין בני משפחתינו? האם עושים היכירות בין חברים מהעבודה לחברים מהלימודים? היכרות היא סוג שלך פרסום, השאלה היא…כיצד עושים זאת.

הרשת מורכבת מזוגות (דיאדות) או צמדים

שילוב של צמדים רבים יוצר רשת חברתית גדולה. יש קשר מאוד חזק בין הצמדים- כך לדוגמא, מצב בריאותי של אחד מבני הזוג ישפיע מאוד על מצבו של בן הזוג השני. כאשר בן זוג חולה, הסיכוי של בן הזוג השני לחלות עולה באופן משמעותי. חיבור בין צמדים יוצר רשתות גדולות. כיוון שאנשים מחוברים אחד לשני ברשת גדולה, ההתנהגות של אדם אחד יכולה להשפיע לא רק על אדם אחד שמקושר באופן ישיר אלא גם על אנשים שמקושרים אליו באופן עקיף. אנחנו משפיעים ומושפעים דרך הרשת החברתית גם מאנשים שאיננו מכירים באופן אישי אם זה באמצעות קידום בפייסבוק שעוזרת להגיע להחלטה או פשוט עקב התנהגות עכשווית באותה רשת חברתית.

מאמרים נוספים

מי שמתעפץ שיעמוד!

סרטונים שיעזרו לכם להחזיק מעמד.

פרסום באינטרנט
Sorry, our business is not operational at this hour

Please try our contact page