דף הבית » עיצוב לוגו כיצד מתאימים לוגו לעסק

עיצוב לוגו כיצד מתאימים לוגו לעסק

עיצוב לוגו כיצד מתאימים לוגו לעסק

עסקים רבים מציגים כרטיסי ביקור יפים ומעוצבים, משום שכרטיס הביקור הוא חלון הראווה של העסק. אין יותר טוב מהרושם הראשוני, שהכרטיס שלכם יכול לעשות, שידוע שאין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני, לכן ישנה חשיבות רבה לכך כי עיצוב לוגו לעסק שלכם יאפיין בדיוק את מטרות העסק שלכם, וכן על מנת שכל לקוח יוכל להבין את השירות או המוצרים שאתם מציעים. אחד הדברים החשובים ביותר בכרטיס הביקור, ושאליו יש לשים לב במיוחד הוא עיצוב הלוגו, לכן חשוב מאד לבחור במעצבים שיעצבו לכם לוגו יפה ומותאם בדיוק לעסק שלכם,על מנת שתוכלו לפרסם באינטרנט, אז כיצד מתאמים לוגו לעסק?

מהו לוגו? 

לוגו נקרא בעברית סמליל, זאת אומרת איור, שתפקידו לייצג או לסמל חברה או מוצר, וכן ניתן לראות כי לוגו כולל, בדרך כלל איור בשילוב טקסט. חשוב לדעת כי עיצוב לוגו הוא הרושם הראשוני, ותפקידו לייצג את העסק ולהגיע דרכו אל הציבור, וכן צריך להיות מעוצב היטב ומתאים לקהל היעד, שכן אתם יכולים להיות בעלי מקצוע מעולים, אך אם הלוגו שלכן אינו משדר זאת ללקוח, אתם לא תצליחו להרשים אותו.

איך מעצבים לוגו? 

עיצוב של לוגו הינו חשוב במיוחד, משום שהוא אמור להבדיל את העסק שלכם מבין מאות העסקים שבתחום שלכם. משום כך הלוגו אמור להתאים במיוחד לעסק שלכם, כלומר לקהל היעד שלכם. ניתן לראות כי היום הצרכנים מודעים לכך, ויודעים להבדיל בין לוגו, שהשקיעו בו מחשבה רבה לבין לוגו אחר. 

מהו תהליך יצירת לוגו מתאים לעסק?

על מנת ליצור לוגו מתאים לעסק יש לעבוד לפי השלבים הבאים:

  • יש לאפיין את העסק בצורה מפורטת 

אפיון העסק, כלומר לקבוע את הדימוי של העסק השפה שבה הוא מדבר אל הלקוחות, ערכי היסוד שלו, ועוד.

  • סיעור מוחין 

זהו שלב מאד חשוב, בהתאם לאפיון של העסק, יש להציע רעיונות מתאימים ללוגו, כמו כן יש לקחת בחשבון את עיצובי הלוגו של המתחרים, על מנת לבדל את העסק.

  • יוצרים אפיון סופי, ובונים הצעה מתאימה 

בונים ומסרטטים הצעה מתאימה, בהתאם לרעיונות שהועלו תוך כדי התחשבות בלוגו של המתחרים. 

העקרונות המנחים לעיצוב לוגו שמתאים לעסק

  • פשוט

 הלוגו צריך להיות פשוט, ככל שהלוגו יהיה פשוט בעיצוב מינימלי, כך יהיה ללקוח קל יותר לזכור אותו. חשוב לזכור כי הוא צריך להיות גם פשוט, אבל יחד עם זאת ייחודי ומקורי לעסק שלכם.

  • זכיר

חשוב מאד, שכאשר לקוח יראה את הלוגו שלכם, הוא יזכור את העסק שלכם, לכן הלוגו צריך להיות גם פשוט גם מקורי, אבל בעיקר גם קל לזכירה.

  • לוגו ניצחי 

אתם בוודאי רוצים, שהעסק שלכן ימשיך לאורך זמן רב, לכן עליכם לבחור לוגו, שגם יהיה פשוט ומקורי, אבל גם ניצחי. עליכם לבחור איור או צורה, שתמיד תסמל את העסק שלכם, למרות שניתן לשנות מעט או לחדש את הלוגו במשך השנים, אבל הצורה המקורית נשארת.

  • לוגו רב תכליתי 

על מנת שהלוגו ישרת אתכם בפרסומים נוספים, חשוב שיעוצב בפורמט וקטורי, כלומר פורמט זה ניתן להתאים על גבי שלטים רוחביים או אופקיים, וכך ניתן יהיה לזהות את הלוגו שלכם גם אם תדפיסו אותו על בול או של שלט.

  • לוגו ייעודי 

הלוגו צריך לשמור על המטרות של העסק ולהתאים לעסק, כלומר האיורים והגופן אמורים להתאים למטרות במידה מסוימת, לדוגמא, לחנות צעצועים יתאימו  גופן ילדותי עם קצוות מעוגלים, ואילו לרואה חשבון גופן רגיל. 

לסיכום: חשוב לבחור מעצב טוב שיתאים את לוגו העסק

מאמרים נוספים

מי שמתעפץ שיעמוד!

סרטונים שיעזרו לכם להחזיק מעמד.

פרסום באינטרנט

צריך עזרה? קבל הצעה תוך שעה