דף הבית » יתרונות פרסום באינטרנט על פני פרסום במדיה מסורתית

יתרונות פרסום באינטרנט על פני פרסום במדיה מסורתית

פרסום באינטרנט

עד לא מזמן, כל מי שרצה לפרסם את העסק שלו, מוצר, שירות או אג'נדה, נהג לפנות אל ערוצי שיווק שכיום מכנים אותם "המדיה המסורתית". ערוצים אלה כללו למשל פרסומות בטלוויזיה, תשדירי רדיו, מודעות בעיתונות הכתובה, שלטי חוצות, פליירים שנתחבו בתיבות הדואר ופרסומות שהוקרנו באולמות הקולנוע.

עם התפתחות רשת האינטרנט וצמיחת אפשרויות פרסום חדשות ומגוונות בה, מפרסמים רבים העתיקו את תקציבי הפרסום שלהם לרשת. פעולות כמו קידום אתרים אורגני, קידום ממומן בגוגל או בפייסבוק, שיווק תוכן וכדומה הפכו לפופולריות יותר ויותר. כיום, כמעט כל חברה או ארגון מקפידים לתפעל נוכחות משמעותית במנועי החיפוש וברשתות החברתיות, ומשקיעים משאבים רבים בפרסום באינטרנט ככלל.

חסרונות אפיקי המדיה המסורתיים

המאפיין העיקרי של פרסום באפיקים שנמנו לעיל הינו שליטה מעטה בקהל היעד שנחשף לפרסום. לדוגמה, פרסומת בטלוויזיה לקהל יעד מעל גיל 50 תהיה חשופה גם לקהל צופים שגילו נמוך מכך; פרסומת רדיו שפונה לנשים תגיע גם לאוזניהם של גברים; ומודעה בעיתון שמזמינה את הקוראים לבקר באתר כלשהו בשבת עשויה להיחשף גם לעיני קוראים שומרי מסורת.

המשמעות היא בזבוז של תקציב: אילו ניתן היה למקד את הפרסום אף ורק לקהל היעד הרלוונטי, התקציב היה מנוצל באופן יעיל יותר. במצב הנוכחי, לא ניתן לשלוט בקהל שנחשף לפרסום, ואף לא ניתן לעשות כמעט שום פעולה על מנת להגיע לקהל רלוונטי גדול יותר.

כמו כן, באפיקים המסורתיים לא ניתן לעקוב או לנתח את ההתנהגות של אלה שנחשפו לפרסום. קשה לומר האם מודעה מסוימת היא זו שגרמה לאדם מסוים להזמין שירות או כמה אנשים השתכנעו לנסות מוצר חדש לאחר שראו אותו על שלט חוצות ענק בנתיבי איילון.

זאת ועוד: אם לאחר עלייתו של קמפיין פרסומי באפיק מסורתי נתגלה צורך בעצירתו או בשינוי, לא ניתן לעשות זאת באופן פשוט ומהיר. למשל, אם נתגלתה טעות במודעה כשהעיתון כבר ירד לדפוס, אזי מחר בדוכני העיתונים תופיע מודעה שגויה – ורק למחרת ניתן יהיה לפרסם תיקון (שיצריך השקעת משאבים נוספת, כגון עיצוב ופרסום מחדש).

יתרונות הפרסום באינטרנט

כל החסרונות שנמנו לעיל בהקשר של פרסום במדיה מסורתית הופכים ליתרונות כאשר מדובר על פרסום באינטרנט:

  • ניתן למדוד את האפקטיביות של פרסום באינטרנט ואף לבצע שינויים במהלך הקמפיין על מנת לשפר את השגת מטרותיו.
  • ניתן לשלוט באופן מוחלט בתקציב הפרסום על מנת למקסם את יעילותו. כך למשל במקרה של קידום אתרים ממומן, ניתן להקצות סכום מסוים לקמפיין, לתחום אותו בזמן ולהגדיר תשלום מקסימלי בעבור כל קליק.
  • ניתן לבצע ניתוחים סטטיסטיים של התנהגות הגולשים, ובכך להפיק תובנות חשובות אודות המאפיינים שלהם ואפקטיביות הפרסום. אם אחת מן התובנות הללו היא שקמפיין מסוים לא משיג את התוצאות הרצויות, ניתן לעצור אותו או לשנות אותו בזמן אמת.
  • ניתן למקד את הפרסום לקהל יעד רלוונטי, כמו פרסום באינסטגרם, באמצעות הבנת התנהגות הגולשים, פילוח מושכל של הקהל ושימוש נבון במילות מפתח בקמפיין קידום אתרים מתוכנן היטב. הודות לעובדה שכיום לא רבים צופים בטלוויזיה, קוראים עיתונים או מאזינים לרדיו, אולם הרוב משתמש באינטרנט – מדובר גם בחשיפה פוטנציאלית לקהל יעד בהיקפים אדירים.
  • ניתן לערוך קמפיין פרסום באינטרנט בעלויות סבירות ואף נמוכות במודלים שונים של תמחור (על פי מספר החשיפות, מספר ההקלקות וכו'). הפרט, המודל של תשלום בעבור הקלקות מאפשר למעשה למפרסם לשלם אך ורק עבור גולשים שהפגינו התעניינות מסוימת במוצר או בשירות שלו, ובכך לייעל אף יותר את תקציב הפרסום שלו.

מאמרים נוספים

מי שמתעפץ שיעמוד!

סרטונים שיעזרו לכם להחזיק מעמד.

פרסום באינטרנט
Sorry, our business is not operational at this hour

Please try our contact page